Вітаю Вас Гость | RSS | Галоўная | Рэгістрацыя | Уваход

Главная » 2018 » Жнівень » 24 » 26 жніўня вялікі футбол у Івянцы - апошняя гульня ў гэтым летнім сезоне
23:09
26 жніўня вялікі футбол у Івянцы - апошняя гульня ў гэтым летнім сезоне

Некалькі тыдняў таму назад, мы нагадвалі Вам чытачы пра таварыскую гульню паміж – камандай «Івянец» і камандай «Суднікі». Хочам падзяліцца з Вамі ўражаннямі ад гульні, так як атрымалася прыйсці і падтрымаць актыўную моладзь. Матч пачаўся напружана, у жорсткай барацьбе. Івянецкія футбалісты дзейнічалі вельмі востра, атакі праходзілі адна за адной, супернік адказваў рэдкімі контратакамі, адна з такіх контратак стала выніковай. Актыўнасць Івянчан не прыносіла жаданага поспеху. Але пасля ўсё-ткі напорыстасць Івянчан прымусіла гульцоў каманды Суднікі парушыць правілы ў штрафной – вынік, рэалізаваны пенальці капітанам каманды. На перапынак каманды сышлі з нічыёй на табло. Трэба было нешта мяняць.

Другі тайм каманда суперніка пачала актыўна атакаваць, і ў сярэдзіне другога тайма лік стаў 2-1 – на карысць каманды Суднікі. Івянец кінуўся адыгрывацца, аднак прапусціў некалькі небяспечных нападаў суперніка і кошт павялічыўся на два мячы. Пасля на некаторы час ціск на вароты аслаб, Івянец скарыстаўся момантам і забіў яшчэ адзін мяч. Канцоўка гульні выдалася нярвовай, было шмат парушэнняў – ўдача ўсміхнулася зноў суперніку, выніковы лік 2-5 на карысць суперніка.

Чаго чакаць на гэты раз ад каманды, – пытаемся мы!?

«Са слоў капітана каманды, Івянец пастраецца ўзяць рэванш», – няхай супернік і атрымаў перамогу, але мы гулялі ў мінулай гульні аб'ектыўна не горш. Хлопцы паспяхова аднавіліся ад пройгрышу і гэтай маленькай няўдачы. Перамога ў матчы стала найважнейшай задачай, з якой мы паспрабуем справіцца ў гэтую нядзелю. Хлопцы будуць гуляць як львы! Мы добрая каманда, паспрабуем даказаць гэта на справе. З кожнай гульнёй мы становімся больш упэўнены ў сваіх сілах. Таксама хацелася б адзначыць нашых любімых заўзятараў. Якія падтрымліваюць нас не толькі на трыбунах, але і ў сацыяльных сетках. Адназначна «ВЫ» лепшыя! Але, хацелася б яшчэ больш падтрымкі.

Шаноўныя заўзятары – прыходзьце падтрымаць нашу каманду і выдатна правесці вечар нядзельнага дня, чакаем усіх 26-га жніўня ў 17.00 на стадыёне «Івянецкай сярэдняй школы» – мы будзем старацца зрабіць гульню прыгожай!

Вілен Паўлоўскі, "Івянец.еу".

Категория: Грамадства | Просмотров: 1146 | Добавил: baiker69 | Теги: футбол, молодежь, Ивенец, спорт, игра | Рейтинг: 5.0/3